Komunalno poduzeće na 18. gospodarskom i obrtničkom sajmu | Komunalno poduzeće d.o.o.

Komunalno poduzeće na 18. gospodarskom i obrtničkom sajmu

Post Date: studeni 13, 2015

Komunalno poduzeće na 18. gospodarskom i obrtničkom sajmu

Svake godine Komunalno poduzeće d.o.o. Križevci sudjeluje na Obrtničkom i gospodarskom sajmu naše županije kroz razne oblike edukacije u području zaštite okoliša.
Ove godine kao temu izabrali smo reciklažu stakla s naglaskom na važnost odvojenog skupljanja staklenog otpada.

U suradnji s Udrugom ”Stakleni svijet” organizirali smo radionice pod nazivom ”Djeca-prijatelji stakla” u kojima je sudjelovalo stotinjak djece iz dviju osnovnih škola.  Kroz demonstraciju puhanja stakla, gospođa Jadranka Pašalić, na vrlo zanimljiv način pokazala je djeci kako se puhanjem stakla mogu dobiti prekrasni predmeti i time objasnila dobrobit recikliranja stakla i pozitivne učinke na očuvanje okoliša. Na štandu Komunalnog poduzeća,koji je bilo ukrašen mozaicima napravljenih vještim rukama učenika osnovne škole Ljudevita Modeca, građani su sudjelovali u nagradnoj igri ispunjavajući letak s pitanjima vezanima uz temu stakla.

Zadnji dan sajma bilo je i službeno izvlačenje naše male nagradne igre u kojoj su sretni dobitnici osvojili LCD televizor, mobitel i staklenu vazu.